top of page

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИМІРЮВАТИ ГЛЮКОЗУ

В Україні більш ніж 6% населення страждають на цукровий діабет, з них понад 10 тисяч – діти до 18 років.

Причинами стрімкого зростання захворюваності виділяють такі: генетична схильність, вплив зовнішніх факторів, які сприяють зниженню імунітету, насамперед – це вірусні захворювання та ентеровірусні інфекції.

Для людей з діабетом та перебувають у зоні ризику обов'язковою умовою збереження здоров'я є постійний контроль рівня глюкози у крові.

ЦУКОР АБО ГЛЮКОЗА?

У народі прийнято вираз "вимірювання цукру", але правильним є "вимірювання рівня глюкози", оскільки до поняття "цукор в крові" можна віднести не тільки глюкозу, але і лактозу, сахарозу або мальтозу.

Гормон інсулін розподіляє по крові глюкозу до інших клітин організму, тим самим забезпечує їх енергією. Але якщо підшлункова виробляє недостатню кількість інсуліну, рівень глюкози зростає, саме це визначає глюкометр.

Перед виміром глюкози глюкометром рекомендовано дотримуватись наступних правил:

1. Вивчіть інструкцію використання приладу – це може суттєво заощадити Ваш час.

2. Гігієна. Помийте руки, цим Ви не тільки убезпечите себе від попадання сторонніх тіл, але й посилить приплив крові до пальців.

3. Позбавтеся вологи, місце проколу має бути сухим, інакше показання можуть бути неточними.

4. Зробіть прокол і дотримуйтесь інструкцій з експлуатації приладу.

! РОБИТЬ ПРОКОЛ ЗБОКУ, ЦЯ ЧАСТИНА ПАЛЬЦЯ КРАЩЕ ПОСТАЧАНА КРОВІЮ, А ШКІРА ТОНШЕ

5. Продезінфікуйте місце проколу.

Поширеною помилкою є здавлювання пальця для отримання крові, але при цьому кров поєднується з тканинним жиром і рідиною і впливає на результат вимірювання.

! ДЛЯ УНИКАННЯ ПОШКОДЖЕННЯ ТКАНИН - ЗМІНЯЙТЕ МІСЦЕ ПРОКОЛУ.

Фахівці рекомендують відстежувати рівень глюкози, записуючи показники у щоденник. Виявляючи закономірність з'являється можливість контролювати харчування чи фізичну активність.

Нормою рівня глюкози у крові прийнято вважати 3,5-5,5 миллимоля на 1 л. крові натще. Після їди норма варіюється від 5,6 до 6,6 ммоль/л.

Незважаючи на те, що діабет серйозне захворювання, пам'ятайте - це також контрольоване захворювання!

У мережі аптек «Експрес-Мед та «Миколаїв-Фарм» регулярно проводиться безкоштовне вимірювання рівня глюкози у крові. Щомісячний графік оновлюється на початку місяця у соціальних мережах та в аптеках.

*У МЕРЕЖІ АПТЕК ПОДАНИЙ ШИРОКИЙ АСОРТИМЕНТ ГЛЮКОМЕТРІВ І ТЕСТ-СМУЖОК

Comments


bottom of page