top of page

10 ПРАВИЛ ПРИ САХАРНОМУ ДІАБЕТІ

Сахарний діабет сьогодні поширене захворювання. Але навіть із цим діагнозом можна вести повноцінне життя.

Ми вибрали найважливіші правила, які допоможуть покращити якість життя.

НАВЧАЙТЕСЯ. Хворі на діабет повинні відповідально ставитися до свого захворювання та переглянути раціон харчування. Вивчайте, консультуйтеся у лікарів чи дієтологів, щоб забезпечити безпечне та гарне харчування. Слідкуйте за емоційним станом, відкрийте для себе медитації. Стрес провокує вироблення глюкози, тому важливо вміти швидко з ним справлятися.

КОНТРОЛЮЙТЕ. Регулярно самостійно перевіряйте показники та підтримуйте водний баланс, захворювання загрожує зневодненням, напрацюйте звичку регулярно пити воду.

СКЛАДАЙТЕ МЕНЮ. Вивчіть із чого складаються продукти та страви. Дотримуйтесь міри вживання білків, жирів та вуглеводів. До речі, важливо контролювати кількість вуглеводів, а не лише джерела. Наприклад, картопляне пюре може дати ефект аналогічний пристойному кусочку тістечка. По можливості зверніться до дієтолога, повідомте про улюблені страви, а він розробить харчування під ваш спосіб життя, вагу, зріст та смак. За бажанням та за наявності часу, ваш раціон може не поступатися харчуванню здорового людини.

ОБЕРІГАЙТЕ НОГИ. Стрибки глюкози провокують звуження судин на ногах, а їх чутливість слабшає. Непомічена ранка може спровокувати язву, гангрену чи ще гірше. Важливо щовечора мити, сушити та пудрити стопи, а сухі п'яти обробляти зволожуючим кремом.

ПЕРЕВІРЯЙТЕ ОЧІ. Щорічно перевіряйтеся у окуліста, це дозволить виявити діабетичну ретинопатію, наслідком занедбаного захворювання може бути сліпота.

НАПРАЦЮЙТЕ РЕЖИМ. Підйом, тренування, харчування, прийом ліків, активності та сон повинні виконуватися в певну годину. Виключіть розумову та фізичну перевтому. Тренування допоможуть утилізувати вуглеводи в організмі, що знижує потребу в інсуліні. Фізичну активність обов'язково погодьте із лікарем.

!НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ НІЯКИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ ВПЛИВАТИ НА ВАШУ ЖИТТЯ

Comments


bottom of page