top of page

ЩО З НАМИ РОБИТЬ ВЕСНА?

Ця пора року вважається найромантичнішою. Навіть саме слово «ВЕСНА» таїть у собі масу чарівності і чогось такого, що поетично надихає.

Чим це викликано?

Весна, що настала, впливає не тільки на природу, але і на людський організм, який дійсно перебудовується, коли змінюються погодні умови.

Радіємо та активізуємось

Навесні змінюється мозкова активність. Вчені з Бельгії з'ясували, що в цю пору року багато людей погіршують пам'ять. А ось настрій покращується, у цьому «винний» гормон гонадоліберин, який підвищує лібідо та настрій, а також серотонін – «гормон щастя». Стимулюючи клітини кори головного мозку – серотонін створює відчуття підйому настрою, діючи у спинному мозку він покращує м'язовий тонус та рухову активність, у передніх відділах мозку вплив серотоніну активізує пізнавальну активність людини.


Виходимо із стану «сплячки»

Весною, коли кількість сонячних днів починає переважати - вироблення мелатоніну (гормон сну) знижується, а головний мозок перетворюється на своєрідну фабрику щастя. У нас виникає бажання більше рухатися, спілкуватися, пізнавати та всіляко насолоджуватися життям. Але це спрацьовує за умови дотримання правильного режиму.


Всі ці зміни не можуть не торкнутися роботи нашого серця

Перехід від зими до весни супроводжується змінами атмосферного тиску, температури повітря та рівня вологості. Через це можуть бути стрибки артеріального тиску, біль у серці, трапляються напади аритмії.


Тому, весною лікарі закликають не тільки радіти пробудження природи, а ще і уважно прислуховуватись до власного здоров'я❣

Comments


bottom of page