top of page

ЧОМУ ЖІНКИ СТАРІЮТЬ РАНІШЕ ЧАСУ?

Буває таке, жінці здається, що за короткий проміжок часу вона постаріла на кілька років

І начебто правильний спосіб життя веде, і висипається, і не нервує особливо...

У ЧОМУ Ж СПРАВА❓

А це – гормональне старіння шкіри.

І хоча воно характерне для жінок у період менопаузи, гормональні збої можливі в будь-якому віці.

ХТО ВИНЕН ❓

Вчені стверджують, що наше тіло синтезує близько сотні гормонів, але серед них є 6 найважливіших для жіночої краси. Вони «стежать» за тим, щоб шкіра була пружною, зберігають молодість та гарний настрій. Однак з різних причин відбувається збій, і організм починає старіти раніше.

Є і добра новина – існують надійні способи відновити баланс гормонів


Естроген

Естроген змушує клітини-фібробласти виробляти колаген та еластин. При зниженому рівні цього гормону з'являються зморшки, «пливе» овал обличчя та обвисає груди. Проте справа не обмежується лише шкірою — що нижчий рівень естрогену, то швидше зношується організм.

Як підняти рівень естрогену?

✅ Їжа. Соєвий сир тофу, соєве молоко, бурий рис, лляне насіння, свіжі овочі та фрукти. Вчені стверджують, що м'ясні продукти пригнічують вироблення естрогену, тому вживання тваринного білка краще скоротити.

✅ Косметика. Креми, що містять фітоестрогени. Наприклад, у корені солодки міститься ліквіритин - антиоксидант, який стимулює вироблення колагену. Сироватки та креми з цим компонентом борються зі старінням.


Гормон зростання (соматотропін)

З віком у людей починається соматопауза — стан коли гормону росту в крові все менше. При зниженні рівня соматотропіну зменшується м'язова маса, натомість з'являється надлишок жиру та зморшки, погіршується настрій та зменшується витривалість.


Як підняти рівень гормону зростання природним шляхом?

✅ Фізичні навантаження. Ходьба зі швидкістю 4-6 км/год, заняття з навантаженням (по 10-15 повторів). В ідеалі силове тренування має передувати аеробному навантаженню спочатку гантелі, а потім прогулянка. Краще на свіжому повітрі, звісно.

✅ Перепад температур. Відвідування сауни або прийняття контрастного душу стимулює вироблення гормону росту.


Дгеа (дегідроепіандростерон)

ДГЕА — гормон, який має заспокійливий та антивіковий ефект. Щоправда, у достатній кількості наш організм виробляє його лише до 30 років. А потім тонус м'язів починає падати, судини стають ламкими, шкіра втрачає пружність, і все це через ДГЕА.


Як підняти рівень природним шляхом?

✅ Включайте у свій раціон корисні жири – з них наш організм виробляє ДГЕА. Горіхи, насіння, жирна риба, авокадо містять незамінні поліненасичені жирні кислоти.

✅ На сніданок вживайте білкові продукти – вони допомагають у боротьбі з перепадами настрою та стабілізують нервову систему на початку дня.


Мелатонін

Мелатонін регулює наші добові ритми, а простіше кажучи, повідомляє організму, що настав час відпочити. Всі процеси оновлення клітин відбуваються уві сні, і якщо його порушено, то люди починають передчасно старіти. Від нестачі мелатоніну з'являються зморшки, а ще випадає волосся і можуть утворитися пігментні плями.


Як підняти рівень мелатоніну?

✅ Їжа. У готовому вигляді мелатонін міститься в бананах, помідорах, рисі та кукурудзі.

✅ Протипоказані алкоголь, куріння та кофеїн. При їх вживанні вироблення гормону просто припиняється. Такий ефект мають також деякі ліки — бета-блокатори, снодійні та протизапальні препарати.


Кортизол

Високий рівень гормону стресу кортизолу призводить до передчасного старіння. Залежно від типу шкіри негативна дія кортизолу проявляється по-різному: сірий колір обличчя, сухість та лущення, глибокі зморшки або підвищена жирність та акне. Цей гормон руйнує волокна колагену і робить шкіру в'ялою.


Як знизити рівень кортизолу і стрес?

✅Пийте достатньо води. Невелике зневоднення підвищує рівень цього гормону. Навіть така дрібниця, як склянка води, допоможе розслабитися.

✅ Медитація буквально змушує ваш організм знижувати рівень кортизолу без медичних препаратів.


Інсулін

Інсулін підвищує рівень глюкози в крові, і коли він виходить з-під контролю, на шкірі з'являються ранні ознаки старіння. Високий рівень цукру призводить до утворення зморшок та провисання шкіри.

Як захистити шкіру від надлишку цукру?

✅ Зверніться до лікаря, щоб дізнатися про свій рівень цукру. А після консультації із фахівцем можна застосовувати допоміжні методи.

✅ Косметика. Креми та сироватки з ретиноїдами (вітамін А та його похідні) стимулюють вироблення колагену. У складі косметичних засобів мають бути вітаміни С та Е, а ще зелений чай – вони працюють як антиоксиданти.

✅ Використовуйте сонцезахисний крем щодня. Навіть узимку. Сонячні промені руйнують волокна еластину та сприяють швидкому старінню.


А ви слідкуєте за своїм рівнем гормонів?

Comments


bottom of page