top of page

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ЛІТНЄ ВЗУТТЯ?

У спекотний період варто приділити увагу не лише підбору відповідного гардеробу, але й вибору зручного взуття.

Ортопеди рекомендую віддавати перевагу в сторону взуття з добре опрацьованим каркасом, а стопа, під великим пальцем, повинна бути добре притримана.

Підошва не повинна бути жорсткою, а при необхідності слід використовувати ортопедичні устілки.

❗ НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНЕ ВЗУТТЯ, ФАХІВЦІ НАЗИВАЮТЬ ‒ СЛАНЦІ І ШЛЬОПАНЦІ.

Американські спортивні лікарі провели дослідження серед ста осіб, які часто або постійно носять таке взуття. Результат був несприятливий.

Проблема виявилася в тому, що для утримання шльопанця напружується гомілковостопні суглоби, а через відсутність фіксації стопи до взуття втрачається амортизація і стопа зазнає удару об землю та деформації.

У шльопанцях неможливо зробити повноцінний крок, через це змінюється навантаження на м'язи та суглоби, активізується коліна, стегнові суглоби та поперек. Наслідок – напруга та перевантаження хребта, а потім і постійні болі через дегенерацію тканин.

СИМПТОМИ І РЕЗУЛЬТАТИ ПОСТОЯННОГО НОШЕННЯ СЛАНЦІВ І ШЛЬОПАНЦІВ👇

Поява натоптишів, розтягування м'язів стопи, шишок, мозолів, наростань і болючі відчуття, ось ті «крики допомоги», які дають Ваші ніжки.

❓ЯК Ж ВИБРАТИ ВЗУТТЯ ПРАВИЛЬНО, РОЗПОВІДАЄМО ДАЛІ 👉

✅У спеку ноги мають властивість набрякати, тому приміряти взуття краще надвечір, оскільки куплені туфлі вранці, можуть бути малі до вечора

✅ Вибирайте відкрите взуття з ремінцями застібками для максимальної фіксації стопи

✅ На повсякденному носінні купуйте натуральні матеріали, пам'ятайте, нашим ніжкам теж треба «дихати»

Виключати повністю шльопанці та сланці з повсякденного життя, не варто, але використовувати їх слід за призначенням – пройтися від басейну до лежака на пляжі, з сауни в роздягальню або перебігти через дорогу, терміново в магазин.

По можливості – ходіть босоніж, особливо в парках, а до вибору взуття ставтеся відповідально, адже ганяючись за модними трендами, Ви можете нашкодити самі собі.

Comments


bottom of page