top of page

ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ТЕМНІ КОЛА ПІД ОЧИМА?

Темні кола під очима – досить популярна проблема, з якою зіштовхуються багато людей. Хоча вони можуть не бути небезпечними для життя, вони все ж таки викликають стурбованість та негативно впливають на самооцінку.

Немає ліків від появи потемніння під очима, але є способи зменшити їхню появу.

Темні кола частіше зустрічаються у людей зі світлою шкірою, особливо із блакитним чи зеленим кольором очей. Вони також частіше з'являються у жінок, ніж у чоловіків, через гормональні зміни під час вагітності, менструації або менопаузи.

Навколо очей наша шкіра досить ніжна та тонка. Це одна з перших областей, де з'являються ознаки старіння.

ОТЖЕ, ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТЕМНИХ КІЛ ПІД ОЧИМА Є:

  • Недостатня тривалість сну

  • Генетика

  • Погане харчування

  • Алергія

  • Куріння та надмірне вживання алкоголю

  • Стрес

Найбільш поширеною причиною появи темних кіл є нестача сну чи підвищення рівня стресу.

Коли ми не досипаємо, наше тіло виробляє більше гормону кортизолу, який змушує кровоносні судини на нашому обличчі звужуватись і накопичувати кров у наших нижніх повіках, роблячи їх темнішими.

Генетика також відіграє роль у тому, наскільки темними будуть ваши кола. Якщо вони були у вашої матері, є велика ймовірність, що вони будуть у вас.

Існує безліч методів лікування, які допомагають зменшити появу темних кіл під очима, включаючи немедичні засоби, такі як креми для очей та маски, для застосування вдома або медичні процедури, такі як блефаропластика (пластика повік).

ІНОДІ ТЕМНІ КОЛА Є СИМПТОМОМ ОСНОВНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ НЕОБХІДНО ДІАГНОСТУВАТИ

Наприклад, якщо шкіра навколо очей дуже тонка та через неї видно судини, то причина може бути саме в них.

Порушення кровообігу в шийному та грудному відділі, дефіцит гормонів щитовидної залози, феритину в крові або заліза може спричинити застої крові в капілярах під очима. Саме їх просвічування буде виглядати як темні круги під очима.

Перевірити та виключити темні кола, як наслідок появи проблем зі здоров’ям, допоможе відвідування лікаря та здача аналізів.

Якщо ж проблема не в захворюваннях, то допоможуть холодні компреси, що посилюють кровообіг та гімнастика для очей.

! СЛІДКУЙТЕ ЗА СВОЇМ ЗДОРОВ'ЯМ

Comments


bottom of page