top of page

ПЛАНОВІ ОГЛЯДИ ДІТЕЙ ДО 1 РОКУ

Поява на світ малюка – чудовий час. Але й дуже відповідальний.

? ЯК ПРОХОДИТЬ ПЕРВИННИЙ ОГЛЯД І ЯКИХ ЛІКАРІВ МАЄ ВІДВІДАТИ МАЛЮК ДО РОКУ

Перший огляд відбувається одразу при народженні. Педіатр визначає зріст та вагу немовляти, а також проводить оцінку за шкалою Апгар за параметрами: частота серцевих скорочень, дихання, колір шкіри, м'язовий тонус та рефлекси. У першу тиждень роблять скринінг новонародженого, який допомагає визначити наявність генетичних захворювань та перевірку слуху.

У перший місяць дитину обов'язково оглядають чотири спеціалісти:

  • Педіатр перевіряє вагу, зріст, окружність голови та грудну клітку;

  • Хірург оглядає опорно-руховий апарат, наявність гриж та вивихів;

  • Невролог оцінює рефлекси та нервово-психічний розвиток;

  • Офтальмолог контролює фіксацію погляду та стан очних м'язів та очного дна.

На третьому місяці слід повторно пройти огляд педіатра, невролога та відвідати травматолога-ортопеда. Травматолог оцінює наявність дисплазії тазостегнових суглобів, виявлення на ранній стадії цього захворювання дозволити легше та ефективніше відновити порушення.


У шість місяців у графіку відвідування лікарів – педіатр, невролог та хірург. Педіатр повинен оглянути перші зубки і дати рекомендації щодо введення першого підгодовування або кашок. За потреби можуть назначатися огляди інших лікарів.

У дев'ять місяців малюка мають оглянути педіатр та стоматолог. Зубний лікар оцінює розвиток мови та стан ясен. Важливими будуть рекомендації щодо догляду за порожниною рота.

У рік дитину треба показати педіатру, хірургу, офтальмологу, ЛОРу, стоматологу та психіатру. Потрібно бути готовими до здачі основних аналізів, першої ЕКГ та можливо УЗД.


ЛОР оглядає вушка, горло та ніс, хірург – формування скелета, психолог перевіряє психомоторний розвиток, офтальмолог – гостроту зору, а стоматолог оглядає кількість і якість зубів та формування прикусу.

Мамочкам первістків не слід побоюватися такої кількості відвідувань лікарів та пам'ятати, спостереження стільких фахівців спрямоване лише на одне – розвиток здорового малюка!

! НЕХАЙ КОЖНА ДИТИНА ПРОКИНЕТЬСЯ ЗДОРОВОЮ

Comentários


bottom of page