top of page

ЗДОРОВ'Я – ЯК СОБІ ЙОГО ПРЕДСТАВИТИ?

Є багато визначень – від дитячого «Здоров'я — це коли ніщо не болить» до наукового, сформульованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я: «Здоров'я — це не лише відсутність хвороби, а й стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя».

Для більшості людей здоров'я - це нормальний стан, який ми зазвичай не усвідомлюємо або не звертаємо на нього увагу, як ми не думаємо про своє дихання або як б'ється серце.

Найпримітивніше і найпоширеніше розуміння здоров'я - це стан організму, коли немає хвороби. Навіть медики нерідко діють по ньому: «Немає хвороби здоровий, нам з тобою нічого робити. Ось коли захворієш, приходь».

Але здоров'я — це щось постійне і незмінне. Воно теж потребує уваги та контролю.


ЗДОРОВ'Я НЕОБХІДНО ПІДТРИМУВАТИ І ЗМІЦНЮВАТИ

У майбутньому, коли головною турботою медицини стане попередити хворобу, а не лікувати її, лікар вестиме не історію хвороби, а історію здоров'я.

Дані Всесвітньої організації охорони здоров'я свідчать про те, що:

🔻 не менше 50% здоров'я людини залежить від способу життя;

🔻 20% посідає спадковість;

🔻 20% - на вплив зовнішнього середовища;

🔻 10% - на фактори, що залежать від охорони здоров'я.


Показник впливу життя на здоров'я людини має провідне значення і становить половину - 50%. Іншу половину разом складають чинники спадковості, впливу довкілля, охорону здоров'я.


Всесвітній день здоров'я є важливим святом для кожного, хто піклується про своє благополуччя, здорове тіло і міцний дух, а також прагне захисту навколишнього середовища та покращення екологічної обстановки, що безпосередньо впливає на розвиток здорової нації.

Тема здоров'я вже багато століть торкається вуст людства. З кожним десятиліттям тривалість життя людини збільшується завдяки постійному розвитку, вдосконаленню медицини та регулярних відкриттів у цій галузі. Ще кілька десятків років тому люди вмирали від хвороб, які зараз успішно лікуються і не викликають панічного страху та розгубленості.


У СВІТІ НЕ ІСНУЄ НІЧОГО ЦІННІШОГО ЗДОРОВ'Я

Зберігайте та зміцнюйте своє здоров'я, формуйте мотивацію до ведення здорового способу життя, які сприяють підвищенню якості життя та довголіттю.

КОЖНИЙ ПОВИНЕН ЗАДУМАТИСЯ, ЯК ЗБЕРЕГТИ ТЕ, ЩО ПОДАРУВАЛА НАМ ПРИРОДА ПРИ НАРОДЖЕННІ.

Comments


bottom of page