top of page

ЗДАЄТЬСЯ, У МЕНЕ МІГРЕНЬ!

Гострий і раптовий головний біль, що затуманює зір, втрата концентрації та жахлива нудота – так описують свої відчуття люди, які стикаються з мігренню.

Мігрень – неврологічний розлад, симптомом якого є гострий, пульсуючий, головний біль, що турбує від кількох годин до кількох діб.

Можливі й додаткові ознаки – нудота, чутливість до світла та звуків, нездужання.

? ЯКА БУВАЄ МІГРЕНЬ

МІГРЕНЬ З АУРОЮ. З таким виглядом стикається кожен п'ятий, який страждає на мігрень. Головною відмінністю є оніміння і поколювання кінцівок, спалаху світла або поява плям, розмитість зору та труднощі з промовою. Симптоми можуть тривати до години, після чого починається мігрень.

ЗВИЧАЙНИЙ МІГРЕНЬ. Виникає раптово без додаткових ознак.

ХРОНІЧНА МІГРЕНЬ. Приступи можуть повторюватися частіше одного разу за два дні. Головний біль стає постійним явищем, що знеболювальні стають звичною справою, а на їх фоні можуть виникати нові нездужання – лікарський головний біль.

МІГРЕНЬ СІТЧАТКИ. Біль починається в одному оці, може впливати на якість зору, потім поширюється по всій голові.

? ЗВІДКИ З'ЯВЛЯЄТЬСЯ МІГРЕНЬ

На жаль, джерела мігрені досі не відомі, хоч із цією проблемою людство знайоме давно.

Зараз виділяють цілий комплекс причин, що провокують настання мігрені:

  • Генетика. Спостерігається спадкова «передача» цього захворювання;

  • Судинні порушення;

  • Нестача хімічних речовин у мозку;

  • Гормональні порушення;

  • Зовнішні порушення (стреси та вплив подразників).

? НА МІГРЕНЬ СТРАЖДАЮТЬ, В ОСНОВНОМУ ЖІНКИ

Обидві статі піддаються впливу цього розладу, але статистика каже, що серед них кожна п'ята жінка і кожен 15 чоловік. Чому жінок більше? Вони піддаються гормональним порушенням із підвищеною тривожністю, які і провокують чи посилюють мігрень.

? ЯК ЛІКУВАТИ МІГРЕНЬ

По-перше, необхідно однозначно визначити причину головного болю – мігрень чи інші порушення. При найменших підозрах слід звернутися до терапевта. На жаль, чарівної таблетки не існує, але симптоматичне лікування може знизити систематичність та тяжкість больового нападу.

Також лікар допомагає визначити тригери - подразники, на тлі яких виникає або посилюється мігрень, що допоможе уникнути, запобігти або підготуватися до нападу.

Із хорошого, люди зазначають, з віком мігрень слабшає, і навіть зникає. На сьогоднішній день вчені активно вивчають цей розлад. Тому нам залишається смиренно сподіватися на розробку ефективних ліків.

! «СУДІТЬ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ'Я ПО ТОМУ, ЯК ВИ РАДІЄТЬСЯ НОВИМ РАНКАМ І ВЕСНІГенрі Девід Торо

Comments


bottom of page