top of page

ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ, ПРО ЩО ПОВИННІ ПАМ'ЯТАТИ БАТЬКИ

Про правильне і здорове харчування зараз можна почути практично на кожному кутку, і не дарма, адже ми активно використовуємо ці висловлювання в повсякденному житті.

Що ж означає ця «правильність»?

Спочатку мода диктувала пристрасть та перехід на вегетаріанську їжу, як запоруку «здорового харчування». Після цього трактування змінилося на вживання їжі, яка містить виключно натуральні речовини, і несуть вони, звичайно ж, тільки користь для здоров'я. Наступною інтерпретацією стало вживання продуктів, які виробляють органічні методи, без використання хімічних добавок.

Зараз поняття здорової їжі трактується як вживання продуктів, які корисні, а точніше – у складі відсутні хімікати, а вміст цукру та жирів на мінімумі.

Як бачите, чіткого поняття та розуміння просто немає, до того ж, докази корисності вживання в раціоні виключно натуральних та органічних продуктів досить сумнівні.

❗ ОДНОЗНАЧНИМ Є ТО, ЩО БІЛЬШІСТЬ ЗАХВОРЮВАНЬ НАПРЯМУ Є РЕЗУЛЬТАТОМ ХАРЧУВАННЯ

А що робити батькам діти-підлітки яких, точно, не в змозі здорово оцінювати ситуацію і вводити певні обмеження?

Фастфуд, різні солодощі та газові напої – це невід'ємна частина харчової культури підлітка і, на жаль, батьки не завжди мають владу це змінити.

У зв'язку зі статевим дозріванням в організмі підлітка проходить низка психологічних та фізіологічних змін, а раціон харчування відіграє в цьому не останню роль.

Зростаючий організм потребує великої кількості білка, який є будівельним матеріалом для м'язів. У хлопчиків - підвищений метаболізм, у зв'язку з виробленням тестостерону, у дівчаток – через формування тіла за жіночим типом – виділяється, у великій кількості естроген, що може спричинити набір зайвої ваги. Всі ці фактори посилюю апетит, завдяки активному зростанню, і може супроводжуватися нестабільним емоційним станом. Але найстрашніше ставати те, що вони втамовують спрагу і голод – шкідливою їжею.


❗ ОСНОВНІ ПРАВИЛА

Для підтримки здорового та, головне, збалансованого харчування слід пам'ятати про наступні рекомендації:

✅ Основа раціону. Головними продуктами повинні бути крупи, фрукти, овочі, хліб, бобові, кисломолочні продукти та головне – білки, як тваринного, так і рослинного походження. Щоденне різноманітне харчування дозволить наситити організм підлітка та вгамувати голод

✅ Правильне приготування їжі. Віддавайте перевагу вареним, тушкованим та запеченим стравам, а від смажених слід відмовитися (або звести до мінімуму)

✅ Підрахунок калорій. Лікарі та дієтологи вже давно вивели формулу добової калорійності раціону, завдяки чому організм отримує необхідну норму поживних речовин для правильного функціонування. При підрахунку норми калорій важливим є контроль співвідношення білків, жирів і вуглеводів, враховуючи вік стать, зріст, вагу та фізичну активність та енергетичні витрати організму.

Пам'ятайте, підлітки проходять важливі етап їхнього життя, запасайтеся терпінням та підтримуйте своїх дітей у будь-яких починаннях, будьте не просто батьком, а й другом, а ці прості рекомендації допоможуть підтримувати здоров'я та розвитку підлітка на наступні роки життя.

Comments


bottom of page