top of page

ДЛЯ ЧОГО НАМ ПОТРІБЕН ВІТАМІН «Д»?

Ми з вами, звичайно, чули про таку важливу речовину, як вітамін Д (кальциферол), – лікарі прописують препарати з ним практично всім немовлятам. Але, виявляється, він може стати у нагоді не тільки малюкам. Давайте розбиратися, кому, навіщо та скільки його треба.


❓ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНИЙ ВІТАМІН «Д»

🔻 Допомагає регулювати обмін кальцію та фосфору, забезпечуючи тим самим міцність кісток.

🔻 Сприяє правильному функціонуванню серця та судин.

🔻 Надає підтримку нервовій системі.

🔻 Сприяє регулюванню обмінних процесів.

🔻 Бере участь у роботі імунітету.


❓ СКІЛЬКИ ВІТАМІНУ «Д» ПОТРІБНО ВЖИВАТИ

Це залежить від віку: необхідна добова доза для дорослих віком від 18 до 50 років – 600–800 МО, старше 50–800–1000 МО. А дітям потрібно 400 МО на добу.


❓ ЧИМ ПОГРОЖУЄ ОРГАНІЗМУ НЕДОСТАЧА ВІТАМІНУ «Д»

Перші симптоми нестачі вітаміну Д можуть здатися не дуже серйозними – порушення сну, м'язова слабкість, ломота у кістках. Однак постійний дефіцит вітаміну Д у дітей призводить до таких проблем, як неправильне формування скелета, підвищена сприйнятливість до інфекцій, погіршення здатності до навчання.

👉 У дорослих нестача Вітаміну «Д» провокує наступні розлади:

Ожиріння, остеопороз, підвищений артеріальний тиск, вікові хвороби, центральної нервової системи (Альцгеймера, Паркінсона тощо), цукровий діабет І типу, онкологію, насамперед рак молочної залози та кишечника.


👉 ДЖЕРЕЛА ВІТАМІНУ «Д»

Даний компонент організм отримує двома шляхами: синтезує у шкірі під впливом ультрафіолету та бере з їжі. Перший спосіб цілком доступний влітку, а в інші сезони року він втрачає свою ефективність. Адже в осінньо-зимові місяці сонце світить (якщо не закрито хмарами) саме тоді, коли ми з вами перебуваємо на роботі, а діти – у навчальному закладі.❓У ЯКИХ ПРОДУКТАХ МІСТИТЬСЯ ВІТАМІН «Д»

🔻 печінка тріски – до 4000 МО на 100 г;

🔻 жирні сорти риби – до 300 МО на 100 г;

🔻 вершкове масло – 35 МО на 100 г;

🔻 яєчний жовток – 20 МО за 1 шт.

Слідкуйте за рівнем вітаміну Д у вашому організмі і будьте здорові.


Бажаємо вам сонячних днів і гарного настрою❣

Comments


bottom of page